Przeskocz do treści

A tak w ogóle to co znaczy być normalnym? Jaka jest różnica między normalnością a nienormalnością? Może to właśnie Ci, którzy są uważani za nienormalnych są tymi normalnymi? "Normalność jest to mieszczenie się w ogólnie przyjętych przez społeczeństwo normach" - jak głosi encyklopedia. Więc teraz proszę mi wytłumaczyć jakie są normy? Dlaczego akurat takie normy są uważane za wyznacznik normalności? I co uważamy za społeczeństwo? I w jakim społeczeństwie co jest normalne? I czy to jest normalne nazywać kogoś kto odbiega chociażby troszeńkę od tych norm człowiekiem nienormalnym?

co znaczy być normalnymI w ogóle kto ustala co jest, a co nie jest normalne? A dlaczego ja się mam tego słuchać. W Iraku ktoś normalny jest muzułmaninem, w Polsce to katolik. I teraz gdy będę w Iraku to już nie jestem normalnym człowiekiem?
W mojej ocenie to, że coś jest nienormalne nie musi być złe. Co z tego, że katolicyzm w Polsce jest normalny, a w Iraku islam. To, że katolik w Iraku odbiega od normy i można powiedzieć, że przez społeczność muzułmańską jest uważany za nienormalnego - nie jest to przecież przewinieniem i jest traktowany jak każdy człowiek przez wyznawców Allacha.
Rzeczą oczywistą jest, że w każdym kraju obowiązują ogólnie przyjęte normy: prawo, normy moralne. Bez tego kraj pogrążyłby się w anarchii. Są to normy przyjęte nie dlatego żeby utrudnić życie ludziom, ale by je ułatwić.
Społeczeństwo to ogół ludzi pozostających we wzajemnych stosunkach, wynikających z ich udziału w procesach produkcyjnych i w życiu kulturalnym; ogół obywateli danego kraju, okręgu, miasta itp.
A norma to ustalona, ogólnie przyjęta zasada; reguła, przepis, wzór; w etyce: zasada postępowania, dyrektywa wyznaczająca obowiązek określonego zachowania się w danej sytuacji przez odwołanie się do odpowiednich ocen i wartości moralnych.

Najczęstsze słowa wyszukiwań:

 • jak byc normalnym

Co to znaczy bot?

BOT znaczy "Back On Topic", czyli "Z powrotem w temacie". To oczywiście używane jest w rozmowach z zastosowaniem komunikatorów lub smsów. BOT oznacza też aplikację internetową, która wykonuje zaprogramowane operacje. Boty takie najczęściej wykorzystywane są do rozsyłania tzw. oferty handlowej, czyli inaczej wiadomości, które otrzymujesz na swoją pocztę mailową i które to wiadomości lądują najczęściej w folderze spam. co to znaczy botBoty wykorzystują też pozycjonerzy do zostawiania komentarzy i wpisów na blogach, forach i katalogach. Wszystko to ma na celu zwiększenie ilości linków do pozycjonowanej strony tak, aby pięła się ona w wynikach wyszukiwarki google. Do tego niecnego celu najczęściej stosowane są aplikacje o wdzięcznych nazwach: Scrapebox, XRumer oraz polskie Adder, Publiker czy OmniAdd. Co to znaczy bot już wiecie i raczej za nim nie przepadacie jeśli posiadacie własnego bloga na skrypcie WordPress.

Najczęstsze słowa wyszukiwań:

 • co to znaczy bot w lolu
 • bot w lolu
 • co znaczy bot w lolu

imho co to znaczy? Nie każdy wie co oznacza IMHO mimo, że wiele osób używa tego skrótu na gg, w komentarzach czy na forach internetowych. Osoby takie po prostu chcą pochwalić się swoją znajomością angielskiego oraz skrótów stosowanych w komunikatorach internetowych za oceanem. imho co to znaczyPrzejdźmy jednak do konkretów. IMHO oznacza "In My Humble Opinion" co po polsku znaczy "Moim skromnym zdaniem". Moim skromnym zdaniem jest to skrót, który można z powodzeniem zastąpić naszym swojskim MSZ, choć w domyśle wielu ludzi byłoby to Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Dobra, mniejsza z tym. IMHO jest to akronim, skrót lub słowo wywodzące się ze slangu, co wyjaśniono powyżej.

Najczęstsze słowa wyszukiwań:

 • imho
 • co to znaczy *-*
 • * co to znaczy
 • imho co to znaczy
 • co oznacza imho
 • co znaczy imho
 • imho co oznacza
 • *) co to znaczy

Username oznacza "Nazwa użytkownika". Z wyrażeniem tym zwykle spotykamy się rejestrując się na zagranicznych stronach internetowych, gdzie trzeba podać swoją nazwę użytkownika, hasło i e-mail. Nazwę użytkownika wymyślamy sami, podobnie jak hasło. E-mail podajemy poprawny, gdyż otrzymamy na niego potwierdzenie rejestracji. W wiadomości, którą dostaniemy od serwisu, na którym się rejestrowaliśmy będzie link, który należy kliknąć, aby dokończyć proces rejestracji. Wtedy możemy się już zalogować ("Log in") na nasze nowe konto.

co to znaczy usernameW rubryce Login podajemy swoją nazwę użytkownika, a hasło wpisujemy wówczas w rubryce opisanej jako Password."Sign in" oznacza "zaloguj się". "Remember me", czyli "Pamiętaj mnie" zaznaczamy wtedy jeśli chcemy, aby dany serwis zostawił w naszej przeglądarce tzw. ciasteczko, dzięki któremu nie będziemy przez pewien czas zmuszeni podawać danych logowania, gdyż będą one zapamiętane. "Forgot", czyli "zapomniałem" używamy wówczas, gdy zapomnimy hasła. Podaje się wtedy tylko swój e-mail, a nowe hasło lub przypomnienie starego przyjdzie na naszą pocztę elektroniczną.

Ufff... Chyba wyjaśniliśmy co to znaczy username w sposób wystarczający.

Najczęstsze słowa wyszukiwań:

 • Co to jest XNAME
 • co to znaczy username
 • BAJKI XNAME I XNAME
 • Co to znaczy XNAME ?
 • facebook user co to znaczy
 • co to jest login
 • co to userneme
 • co znaczy user
 • username co to
 • username co to znaczy

1

Co to znaczy CV? CV oznacza Curriculum Vitae, czyli życiorys. Jest to krótki opis Twoich dotychczasowych doświadczeń i osiągnięć, które przedstawiasz potencjalnemu pracodawcy. Zwykle, aby znaleźć pracę takich CV trzeba rozesłać do różnych firm setki. Oto kilka historii z życia wziętych, a związanych z tematyką CV:

Każdy dzień wygląda tak samo. Pobudka, śniadanie, spacer z psem, prysznic, kawa i setki seriali. Już nawet mieszają mi się losy poszczególnych bohaterów i plączą mi się w mojej głowie historie poszczególnych rodów. Następnie obiad, kolejny spacer i głupie programy. W międzyczasie wysyłanie 30-40 CV dziennie. Bezskutecznie. Kobieta w wieku 25 lat jest raczej dość ryzykownym potencjalnym pracownikiem. Tym samym siedzę i podziwiam przez okno pierwsze oznaki wiosny jednocześnie czując wzmagającą się we mnie frustrację. Już nawet dni mi się mylą. Jest godzina 16 z minutami. Właśnie kończę kolejny kieliszek białego wina. Dobrze, że sklepy monopolowe są niedaleko.

W czasie jak mnie nie było zdążyłam wylecieć z Empiku. Spróbować innych prac. Być na stu rozmowach kwalifikacyjnych. Rozesłać miliardy CV. Żeby na koniec znów skończyć w Empiku. W tym samym. Chrzanię to wszystko i po ślubie otwieram własną firmę! Jutro idę do pracy (nadal robię w kinie za Murzyna). Jak można pracować za siedem złotych za godzinę?! I dlaczego ja to znoszę już ponad dwa i pół roku?!
co to znaczy cvDzisiaj podpisałam umowę... W piątek wypuszczają pierwszą reklamę więc zacznie się harówa. Ale i tak jest fajnie... w końcu chciałam pracować jako agentka biznes call center.
Tylko jest sporo nauki, bo w końcu to praca umysłowa i po kilku godzinach siedzenia w tyłku mnie mierzwi!
Plus jeszcze klimatyzacja - o zgrozo! Gardło wysiada, a i katar to rzecz nieprzyjemna... Ale tak na serio to jest OK, fajna atmosfera w pracy, mili sąsiedzi z innych firm, no i oczywiście kasa... Ale chodzi głównie o to, by czymś się zająć i zarobić na szkołę oraz inne rzeczy.
Rady dla tych, którzy szukają pracy: szukajcie czynnie! Portale internetowe, gazety, znajomi, nie siedźcie w domach, bo praca do Was sama nie przyjdzie.

Najczęstsze słowa wyszukiwań:

 • cv wzór
 • cv wzr do wypenienia
 • cv do wypełnienia
 • co to znaczy cv
 • cv wzór do wypełnienia
 • co oznacza cv
 • co oznacza skrot CV
 • co znaczy cv

Nope co to znaczy? NOPE oznacza "No", czyli po polsku "Nie". Często słyszymy ten zwrot w filmach produkcji amerykańskiej. Słowa tego rodzaju wypowiadają zwykle postaci filmowe wyluzowane, głupkowate, palący trawkę oraz Afroamerykanie. nope co to znaczyPrzeciwieństwem "Nope" może być "Yeah", czyli takie wzmocnione "Tak". "Nope" używamy wtedy, gdy chcemy pokazać, że na coś się nie zgadzamy lub wzdrygamy się coś wykonać o co jesteśmy proszeni. Teraz chyba już wiecie co znaczy nope i będziecie mogli zabłysnąć tą wiedzą podczas spotkania ze swoimi wyluzowanymi przyjaciółmi.

Najczęstsze słowa wyszukiwań:

 • nope
 • co to znaczy lol
 • co to znaczy * *
 • co to znaczy nope
 • nope co to znaczy
 • co znaczy nope
 • co to znaczy [*]
 • co to znaczy *
 • co to znaczy :*
 • co to znaczy ;*

1

Co znaczą pieniądze? Czy pieniądze faktycznie szczęścia nie dają? Oto kilka opinii na temat pieniędzy.

Moje nastawienie do pracy zmienia się jak w kalejdoskopie. W jednej chwili jej nienawidzę, w innej znów chciałabym zostać na dłużej. Ze skrajności w skrajność. Dziś mam dzień dobry. I to przez napiwki właśnie...
Nie wiedziałam, jak wielką moc mają pieniądze, dopóki nie zaczęłam ich zarabiać. Motywują do działania, sprawiają, że rywalizujemy ze sobą, walczymy o nie za wszelką cenę. A jaką rozkoszą jest je wydawać... Lubię pieniądze, to fakt. Wygodnie jest je mieć. Mam nadzieję, że nie przesłonią mi oczu, nie sprawią, że stanę się maszyną.
co znaczą pieniądze
Oddałabym wszystkie pieniądze świata gdybym naprawdę mogła być szczęśliwa. Wokół kasy kręci się wszystko i to ona dzisiaj jest wyznacznikiem czyjegoś złego bądź dobrego nastroju. Kasa. Nie miłość czy nienawiść. Jak rzecz materialna może decydować o niematerialnych czynnikach? Jak ktoś w ogóle może to razem zestawiać?! To właśnie pieniądze zadecydowały o zniszczeniu mojego szczęścia.

Coraz częściej mam ochotę na samodzielne zarabianie kasy. Jak widzę te wszystkie ciuchy w sklepach, kosmetyki w katalogach, czy chociażby nowe filmy w kinach, na które warto byłoby iść to pragnę to wszystko mieć. No ale wiadomo, że nic nie ma za darmo, niestety. Jednego nie rozumiem - wszystkie przyjemności kosztują, za coś co nam daje "szczęście" (w znaczeniu chwili radości) trzeba zapłacić...Skąd więc powiedzenie "Pieniądze szczęścia nie dają"? Pewnie chodzi o to, że dorośli ludzie inaczej rozumieją szczęście: według nich szczęście to zdrowie, rodzina...i co? No aż sama ślina na język przynosi: pieniądze! A jak pieniądze to i dach nad głową. Wystarczy chwilę pomyśleć: człowiek, który jest chory, a nie ma kasy, nadal jest chory i nie ma możliwości leczenia, bez pieniędzy nie ma jedzenia czy choćby picia, a to dwie rzeczy potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Jeśli ludzie nie posiadają wystarczająco dużo forsy to nie są w stanie utrzymać rodziny, zapewnić im bezpieczeństwa czy nawet mieszkania. Przecież to przez brak pieniędzy, ludzie najczęściej popadają w alkoholizm i te inne...Ech, ja już nic z tego nie rozumiem. W tych czasach bez pieniędzy nie ma niestety życia. A żeby były pieniądze trzeba mieć pracę, o którą teraz tak trudno. No więc jak widać wszystko toczy się jak błędne koło...A gdybym była konsultantką AVON-u (o czym tak bardzo marzę), nawet nieoficjalnie, to mogłabym sobie sama kupować co mi się podoba i nie narażać na dodatkowe wydatki moich rodziców. No cóż: "Wszystko jest możliwe"...

Najczęstsze słowa wyszukiwań:

 • XNAME Koo

Przyjaźń - co to znaczy? Sama nie wiem, ale wiem tylko, że jest to coś ważnego. Tak samo jak przyjaciel. Przyjaźń ważna to rzecz dla każdego. Każdy powinien mieć przyjaciela. Tak naprawdę nikt nie wie co to słowo znaczy czy to rozmowy czy spotkania z kimś bliskim. A może to w ogóle coś innego na przykład więź wiążąca Cię z psem, kotem czy jakimś zwierzątkiem. Nie wiem i pewnie nikt nie wie czy ma przyjaciela, ale takiego naprawdę. Tego się nie da powiedzieć. Nie wiem czy ta osoba, którą uważam za przyjaciela jest nim naprawdę. Ta sprawa dla niektórych jet dołująca, a dla innych nie, bo są oni przekonani o tym, że mają kogoś im bardzo cennego i drogiego. Taką osobę, na której mogą polegać, taką z która mogą pogadać, pośmiać się czy pójść na zakupy. A może nawet mają do siebie takie zaufanie, że zdradzają sobie najskrytsze sekrety. Ja nie mam jeszcze takiej osoby, ale staram się taką znaleźć. Z wyborem przyjaciela nie śpieszcie się, bo jest to rzecz bardzo poważna i ważna. Nie należy pochopnie wybierać przyjaciela, bo ta osoba może poczuć się niechciana, odtrącona. co znaczy przyjaźńWięc poważnie wybierajcie przyjaciół. Mam nadzieję, że ta notka da wam trochę do myślenia tak samo jak mi kazała myśleć. Powiem wam szukałam wyjaśnienia słowa przyjaźń, przyjaciel w słowniku, ale to co tam napisali moim zdaniem to nic, zbyt mało słów znamy, by określić te słowa. Bo są one za bardzo skomplikowane, by je opisać, ale zasłużone, by je przeżyć. Przyjaźń to słowo magiczne, pełne tajemnic i tak trudne do określenia jak życie, które też ciężko opisać słowami, które znamy.

Przyjaźń jest cenna...
Fajnie wiedzieć, że jest ktoś taki na świecie jak my...
Który mimo zero pokrewieństw jest...
jest nam taki bliski, bardziej niż czasem rodzina...
Według mnie przyjaźń to druga osoba, która jest zawsze blisko mnie. Umie mnie pocieszyć, nie okłamuje, ale też nie skoczy za mną w ogień, bo nie jestem takich czynów warta. Ale przyjaźń musi być z obu stron, bo jak przyjaciółka okłamuje przyjaciółkę, obgaduje, brechta się z niej, nie ufa jej i nie zwierzają się sobie to nie jest to prawdziwa przyjaźń!

Najczęstsze słowa wyszukiwań:

 • Co oznacza przyjazn

Co to znaczy mhm?
MHM oznacza to samo co MHMM, czyli "Yes, sure, OK". Na język polski tłumaczymy to jako "Tak, jasne, w porządku". O dziwo w mówionym języku polskim mamy podobne wyrażenie, gdy przytakujemy komuś w rozmowie. Mówimy, a w zasadzie mruczymy wtedy: "yhym". co to znaczy mhmZastępuje to powszechne i kulturalne "tak" lub mniej kulturalne "no". No to teraz wiecie już co to znaczy mhm. I proszę mi nie mówić, że Wam to wyleciało z głowy, bo łatwo to zapamiętać kojarząc z naszym pospolitym "yhym".

Najczęstsze słowa wyszukiwań:

 • co to znaczy mhm
 • co znaczy mhm
 • mhm co to znaczy
 • co oznacza mhm
 • yhym co to oznacza
 • yhym oznacza

2

Co to znaczy umowa o dzieło? Umowa o dzieło jest to tak zwana umowa śmieciowa. Pracodawcy chętnie zatrudniają osoby na umowę o dzieło ponieważ nie muszą płacić za pracownika składki ZUS, a jest to oszczędność nawet kilkuset złotych miesięcznie. Z kolei osoba pracująca na umowę o dzieło nie ma prawa do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, gdy skończy się jej umowa. Musi też wykupić dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w NFZ jeśli chce się leczyć za darmo, a nie prywatnie. Dobrowolne ubezpieczenie należy wówczas opłacać co miesiąc, a składka wynosi zwykle ponad 300 zł.

Poniżej jeszcze teksty dwóch osób, które poznały zalety i wady umowy o dzieło:

Straciłem pracę, ale ciągle nie mam czasu. Mam zajęcie tylko na niektóre weekendy, ale i tak nie mam kiedy posprzątać. A przydało by się, naprawdę by się przydało. Dzisiejszy dzień był nerwowy. Moja Ukochana straciła pracę. Podziękowali Jej. Płakała. Szkoda, ale z drugiej strony to było dla Niej bardzo męczące zajęcie. Jest osobą, która nie może ciężko pracować. Co do mnie to byłem dziś w urzędzie. Niedawno po raz trzeci zarejestrowałem się jako bezrobotny. Teraz zrobiłem to na granicy prawa. No, bo pracuję, choć umowy jeszcze nie podpisałem. W niedzielę się wykręciłem. To stawia mnie w co najmniej kłopotliwej sytuacji. Nie jest mi z tym dobrze, ale jak ją podpiszę to będę musiał to zgłosić i stracę ubezpieczenie zdrowotne. To tylko umowa o dzieło na pracę dodatkową. Oby to nie wyszło w przyszłości! Miałbym kłopoty, a tego nie chcę. Mi potrzebne jest zajęcie od poniedziałku do piątku, najlepiej na umowę na czas określony. Dziś byłem na rozmowie kwalifikacyjnej. Jutro czeka mnie kolejny etap rekrutacji. Podoba mi się to, że biuro, gdzie staram się o przyjęcie jest stosunkowo blisko od mojego miejsca zamieszkania. Mogę dojechać każdym tramwajem w około 10 minut, a później podejść pieszo. Im zależy na czasie, więc proces rekrutacyjny będzie trwał krótko. Jeszcze nigdy nie pracowałem w branży, którą nazwać można informacją medyczną. Nieco przypomina to moje poprzednie zajęcie. No, ale biuro jest bardziej kameralne, a zakres obowiązków nie taki duży.
co to znaczy umowa o dziełoW ogóle miałam iść do tej pracy, a tu ciągle nic i nic. Na dodatek ta Anka, u której mam pracować ostatnio przegina pałę, że tak powiem. Doszłam do wniosku, że nie dość, że to czysty wyzysk, bo nie będzie mi dużo płacić. W ogóle wiecie ile mniej wiecej można zarobić stojąc w supermarkecie na stoisku (to nie jest promocja, tylko siedzisz sobie i sprzedajesz po prostu). Bo ona dogadywała się ze mną inaczej, a musiałam podpisać umowę 4 zł na godzinę. Bo Anka stwierdziła, że tak jej będzie na rękę jak się będzie rozliczać. Ale przecież ona za mnie nie płaci, bo to umowa o dzieło. Ja już nic z tego nie rozumiem. Na dodatek ostatnio mi wysyła smsy, żebym przyjechała to pometkujemy towar, albo po jakieś inne pierdołki. A przecież ja za to kasy nie dostaję, więc czemu mam tracić swój czas? To nie fair. To jej firma nie moja, więc jej problem. Wątpię, że jakby kogoś zatrudniła to zapraszała ją do domu i wciągała w to wszystko. Więc czemu mam się dawać wykorzystywać. Dziś jej napisałam smsa, że chciałabym wykorzystać te ostatnie dni wolnego przed pracą i że nie przyjadę do niej. A jak będzie juz wszystko załatwione to niech wtedy da mi znać. Chyba nie przegięłam co? Bo miałam ochotę napisać jej kilka mocniejszych słów, ale nie wypada. W końcu to mój przyszły pracodawca.

Najczęstsze słowa wyszukiwań:

 • umowa o dzieło
 • wzór umowy o dzieło
 • co to jest umowa o dzieło
 • umowa o dzieło co to jest
 • co to jest umowa o dzielo
 • umowa o dzielo
 • co to znaczy umowa o dzieło
 • co oznacza umowa o dzieło
 • umowa o dzieło wzór
 • umowa odzieło
Możesz też rzucić okiem na:close