Przeskocz do treści

1

Co to znaczy praca? Praca to wykonywanie pewnych czynności, za których wykonanie otrzymuje się najczęściej pieniądze. Od rodzaju pracy zależy ile dostaniemy tych pieniędzy. Przeciętna płaca w Polsce obecnie wynosi około 3500 zł brutto, czyli około 2500 zł netto na rękę. Zwykle każdy musi pracować, aby przeżyć, gdyż bez pieniędzy nie da się zakupić podstawowych produktów żywieniowych czy opłacić rachunków i kredytu na mieszkanie.

Właśnie szukam pracy... jeszcze nie powiedziałam rodzicom.. wymyśliłam, że powiem im jak znajdę pracę... wtedy nie będą mogli kazać mi wrócić do domu, bo będę się sama utrzymywać... teraz to może być na zasadzie " dopóki jesteś na moim utrzymaniu.." i musiałabym wrócić... nie chce wracać, bo nie potrafiłabym spojrzeć w oczy mamie i nie zniosłabym docinek ojca... przecież w końcu " co miałam do roboty oprócz nauki" ... nienawidzę takich tekstów zwłaszcza od osób, które nigdy nie studiowały... mam tylko nadzieje, że Ania wróci do Szczecina i zostanie tu jak ja... smutno tu bez niej... Jutro idę na rozmowę kwalifikacyjną... ogłoszenie o pracę było dosyć dziwne... zatrudnimy osobę ze znajomością języka niemieckiego, mile widziany drugi język, praca w stałych godzinach 8-16... wysłałam maila z prośbą o więcej szczegółów i dołączyłam moje CV... oddzwonili w ciągu 10 min i zaproponowali rozmowę kwalifikacyjną więc idę i muszę przyznać, że wiąże z nią duże nadzieje... jeśli nie dostanę pracy to chyba jedynie kredyt studencki mi pozostanie... eh ciężkie to życie studenta...

co to znaczy pracaOstatnie dni były strasznie męczące. Nawet nie sądziłam, że zaczynając nową pracę trzeba załatwiać tyle papierków. Zaświadczenia lekarskie, szkolenia bhp itd. Praca też nie jest taka jak sobie ją wyobrażałam. Chyba po prostu mam wielki problem z zawieraniem nowych znajomości, zaklimatyzowaniem się w grupie, przełamaniem lodów. Nie to co dziewczyna M. Tak, przypadkowo pracujemy razem. Ona mnie nie pamięta i nie wiem czy powinnam jej powiedzieć, że przyjaźnię się z jej chłopakiem. Może powinnam to zataić i poobserwować jej zachowanie. Od razu po pierwszej godzinie pracy była jak jakaś gwiazda w naszym zespole. Każdy ją nagle polubił, każdy z nią rozmawiał, operatorzy maszyn byli bardziej zajęci flirtowaniem z nią niż swoją pracą. Nawet nasz lider po połowie zmiany nie spuszczał jej z oka. Może trochę jej tego zazdroszczę, bo jest otwartą, wesołą dziewczyną, umie nawiązać i podtrzymać rozmowę ale ciekawi mnie czy naprawdę jest taka idealna jak mówi o niej M. Może taka obserwacja z boku to dobry sposób, żeby to sprawdzić i przekonać się czy faktycznie jest mu wierna. Sama nie wiem...Przez to całe zamieszanie z pracą zupełnie zapomniałam o rodzinnych problemach. Chwilowo oderwałam się od tego wszystkiego i chyba chciałabym, żeby tak pozostało. Chcę się przestać zamartwiać w końcu. Wiem, że to może być trudne, ale mam nadzieję, że mi się uda... potrzebuję chyba do tego jeszcze odrobinę wsparcia kogoś szczerego i bliskiego, kogoś komu mogę zaufać...

Najczęstsze słowa wyszukiwań:

 • co to jest praca
 • co to znaczy praca

Matura oznacza egzamin maturalny, który zdają uczniowie ostatniej klasy szkoły średniej. Zdanie matury uprawnia do ubiegania się o przyjęcie na studia.

Ha, ha, ha!!! Matura banał! A tak się bałam! W życiu bym nie pomyślała, że pójdzie mi tak gładko. W szkole przygotowywałam się do dużo trudniejszych zadań, a to co w tym roku zrobili na maturze to po prostu kpina! No cóż uważam, że dobrze, bo przecież nie tylko nowi maturzyści muszą się mieć tak dobrze... Polski pisemna 4, ustna 5, matematyka pisemna 5 i z ustnej zwolniona. No to już możecie mi mówić studentka, bo zrobiłam maturę łączoną na Politechnikę Śląską i już mam indeks, tylko jeszcze muszę zanieść podanie. Ale się cieszę! Będę bardzo miło wspominać tę maturę, będę opowiadać dzieciom, że nie mają się czego bać, że to najprzyjemniejszy egzamin w życiu, tylko się trzeba do niego dobrze przygotować i się uczyć, bo leniom to się nigdy nie uda zdać, a potem tylko narzekają...

co to znaczy maturaDziś jest szczególny dzień w moim życiu. Albowiem dziś po raz ostatni byłem uczniem, dziś było pożegnanie maturzystów. Nie będzie już więcej lekcji i siedzenia w budzie. Wreszcie skończyły się moje udręki z idiotami i tak dalej. Jestem wolny, mogę zacząć wszystko od nowa, z nowymi ludźmi i miejscu. To dla mnie bardzo ważna sprawa co się teraz dzieje. Jestem niezmiernie szczęśliwy, to mój wielki dzień, dawno nie miałem tyle radości w sobie co dziś. Na ten dzień czekałem tyle lat. Ale dopiero w czerwcu będzie euforia. Teraz matura mnie czeka i egzaminy oraz praca dyplomowa. Na 12 maja mam termin robienia tego, teraz w sobotę nie wyszło, zaś to i to tak się wszystko odwleka. No, mam nadzieję, że to zrobię. Na razie jest dzień radości i wielkiego świętowania.

Kolejny egzamin maturalny za mną. Prawdę mówiąc, czuję, że poszedł nieco gorzej niż w zeszłym roku, chociaż wtedy nie pisałam rozszerzonego polskiego. Ale mi zawsze świetnie idzie. Nie mogło pójść źle tylko i wyłącznie z tego powodu, że pisałam to ja. To naprawdę wystarczy, by było dobrze. 60% poproszę, więcej nie trzeba, ale będzie mile widziane. Wybrałam temat dotyczący tańca. Porównanie owego motywu u Tuwima i Osieckiej. "Niech żyje bal" - świetny utwór, podczas interpretowania w głowie miałam głos Maryli Rodowicz. Natomiast, gdy analizowałam "Kwiaty polskie" myślałam, że mnie coś trafi. Nijak nie rozumiałam, o co mu chodzi. Brzmiał ten utwór świetnie, bo Tuwim doskonale zestawiał słowa o odpowiednim brzmieniu, ale jeśli chodzi o sens... No, cóż. Na początku nawet wydawało mi się, że idzie dobrze, ale w pewnym momencie, będąc przy końcu wiersza, rzuciłam okiem na początkowe wersy i cóż żem ujrzała? Ano jedno słowo, które to zburzyło moją koncepcję, na której oparłam całą interpretację. Znacie to uczucie, gdy piszecie najważniejszy egzamin w życiu i kończąc pracę uświadamiacie sobie, że właśnie wszystko spieprzyliście i już nie macie możliwości tego naprawić? Wtedy zaczyna się robić błędy - stylistyczne, językowe, powtórzenia, ba! Nawet ortograficzny zrobiłam. Nie polecam takiego doświadczenia. Jednakowoż, aż tak źle pójść nie mogło, ponieważ pisałam to ja oraz zasady oceniania matur są tak absurdalne, że nawet takie bzdury jak moje mogą przejść i te 60% dostać.

Co to znaczy matura stało się jasne.

1

Co znaczy wc?
WC w języku angielskim to skrót od "Welcome", czyli "Witam", "Witamy" lub "Water Closet, toilet", czyli "Toaleta". WC w języku polskim oznacza również toaletę oraz inicjały Wojciecha Cejrowskiego - prezentera programu "Boso po świecie" oraz nadawanego w połowie lat dziewięćdziesiątych "WC Kwadransu". co znaczy wcNie będziemy szczegółowo opisywać do czego służy toaleta, czyli WC gdyż każdy dorosły, w miarę rozgarnięty człowiek raczej orientuje się, że potrzeby fizjologiczne załatwia się w miejscach do tego przeznaczonych oznaczonych właśnie tymi inicjałami.

Najczęstsze słowa wyszukiwań:

 • co oznacza skrót wc
 • co znaczy wc
 • skrót wc
 • wc skrót
 • skrót wc co oznacza
 • co oznacza * *
 • Co oznacza wc
 • co to znaczy wc
 • co znaczy skrót wc
 • wc skrót co oznacza

5

Kto dzwoni z numeru 223205312?

Miesiąc temu dzwoniono do mnie raz z tego numeru. Kolejne połączenia otrzymałem wczoraj, tym razem dwukrotnie w odstępie kilku godzin. Mimo że oczekiwałem na telefon od kogoś z Warszawy to nie odebrałem. Czy słusznie?

Miałem ochotę na ten numer oddzwonić, ale coś mnie tknęło, aby najpierw sprawdzić go w wyszukiwarce google. Okazało się, że jest to jeden z najpopularniejszych numerów naciągaczy konkursowych. Co więcej, przez samo odebranie i wysłuchanie opowiastki o "milionerach" można stracić kilka złotych - choć opinie na ten temat wśród internautów są różne. Działa to, prawdopodobnie na zasadzie loterii, a "potwierdzeniem" udziału jest odebranie od nich telefonu.

Przed odebraniem telefonu zwracajmy uwagę na numer kierunkowy, wszystkie z 22 na początku to numery z Warszawy i na nie szczególnie trzeba uważać. Jeszcze jedna sprawa. Jeśli odbierzesz raz to możliwe, że nękać Cię będą później telefony z innych, podobnych numerów naciągaczy. Wszystko dlatego, że Twój numer zostanie wtedy sprzedany i rozprzestrzeni się w bazach innych dostawców usług wydzwaniających do potencjalnych klientów czy naiwniaków.

kto dzwoni z numeru 223205312
Rzućmy okiem na kilka opinii internautów dotyczących tego właśnie numeru:

"Brałam udział w konkursie "RMF FM - najlepsza muzyka....", wiążę te telefony z tym konkursem (handel numerami)"

"223205312 - odebrałem i ofkors gratulacje bla bla bla - rozłączyłem się... i nagle na koncie zniknęło 9 pln"

"Do mnie dzisiaj dzwonili - automatyczna sekretarka więc rozłączyłam się. Nawijali o jakiejś loterii...Potem przyszedł SMS od nich."

"Ech... doładowałem, odebrałem i mam -0.60 gr"

"223205312 loteria milionerzy, wydzwaniają od czasu do czasu, a potem sms, że można coś tam wygrać. Naciągacze."

"UWAGA na numer 223205312. Oszustwo! Pod żadnym pozorem NIE oddzwaniać! Zablokować go u operatora lub w telefonie. Problem w tym, ze takie firmy sprzedadzą Wasz numer dalej i będziecie dostawać telefony / SMS z innych numerów. Każdy sprzedany numer kosztuje 10 - 15 złotych. Zajmują się tym profesjonalne firmy, handlem numerów. Sprzedają Wasze numery np. ubezpieczalniom czy operatorom kablówek. Potem wydzwaniają, aby coś sprzedać, czego nikt nie potrzebuje."

Zrobiłem przy okazji małe podsumowanie innych numerów, od których najczęściej można spodziewać się natrętnego wydzwaniania (opracowane na podstawie stron: numernet.pl i kto-dzwonil.pl):

Najczęściej dzwoniące numery to:

223205311 - loteria Milionerzy
224191000 - podobno robią jakieś ankiety czy badania rynku
223205312 - loteria Milionerzy
2223790899 - ???
*74646 - puszczają sygnał, Orange, Plus lub coś innego???
519900122 - chyba Orange
618851588 - Bank WBK
222121031 - chyba Play
223669000 - windykacja już spłaconych długów???
693422667 - ???
500974702 - BPH dział windykacji
717313030 - Plus
224626600 - mediasystem, oferty sieci komórkowych
223205302 - chyba T-Mobile
225912443 - Windykator PEKAO SA
426838210 - oferta PEKAO SA
724206391 - SMSy z ofertami
587426543 - Vectra
224600931 - też jakieś oferty
602900000 - Biuro Obsługi Abonenta sieci T-mobile
224626600 - spisują Twoje dane osobowe
222121021 - Play
224413100 - Cyfra+
225370900 - oferty, ankiety, PolBank
566651001 - Orange
227135990 - Netia
326800500 - dealer Plusa
224449200 - różne "super" oferty
503240990 - Bank BPH

Najczęstsze słowa wyszukiwań:

 • kto dzwonił
 • 225912443
 • 426838210
 • kto dzwoni
 • 587426543
 • 223669000
 • kto dzwonil
 • 618851588
 • kto dzwonił do mnie
 • kto dzwonił z tego numeru

Co znaczy chcieć umrzeć?

Wiem co znaczy chcieć umrzeć przez Niego... i wiem też co znaczy próbować umrzeć.. i uwierzcie mi - nie jest to wcale lepsze od życia.. Życie to jest dar, który dostajesz od Boga i może nie jest ono usłane różami to uwierz, że kiedyś będzie ono lepsze, że będziesz w końcu szczęśliwy. Każdy w życiu zazna i szczęścia i zła. Taka jest kolej rzeczy. Widocznie Bóg chce sprawdzić czy potrafisz cierpieć i radzić sobie z problemami. Jeżeli przejdziesz ten trudny okres to później może być tylko lepiej. Czasem są takie chwile, że ma się wszystkiego dosyć, ja też tak mam, ale jakoś żyję, bo muszę i w ogóle staram się być dobrej myśli, że następny dzień będzie lepszy.
Ja już nie wiem co znaczy być sobą. Naprawdę nie wiem, i nie chcę się na razie w to zagłębiać. Po prostu jestem, bez większych analiz. A zmieniło się... Wszystko. Moje podejście do świata, do ludzi, do siebie, do różnych rzeczy. No wszystko. Ale on nie rozumie co to jest umiar i co znaczy słowo NIE !! My to mamy pecha. W gruncie rzeczy jesteśmy w takiej samej sytuacji. Oni chcą nas wykończyć psychicznie, fizycznie i jak tylko się jeszcze da. Faceci to skomplikowane nasienie.
Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego, co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
Co znaczy chcieć umrzeć
Co to znaczy śmierć? Wiesz?
Ja nie wiem.
Jest śmierć człowieka
i śmierć ptaka.
Śmierć z miłości.
Śmierć od strzały.
Jest śmierć duszy
i śmierć serca.

Ale czy śmierć to
koniec życia? Nie!
Śmierć to początek
drugiego nowego życia
w zaświatach.
Pięknych wiecznych
zaświatach pokrytych zielenią.
To jest nasza śmierć.
Śmierć człowieka
i śmierć ptaka.

Najczęstsze słowa wyszukiwań:

 • chcieć umrzeć
Możesz też rzucić okiem na:close