Przeskocz do treści

3

Asdfghjkl co to znaczy?

Niektóre osoby uważają, że słowo to pochodzi z języka fangirl, czyli dziewczyn, które są fankami kogoś lub czegoś znanego i najczęściej używane jest na Twitterze. Asdfghjkl może podobno wyrażać bunt młodzieńczy i przejaw emocji wyrażonych uderzaniem ręką o klawiaturę komputera. Wydaje się to jednak wątpliwe, bo słówko to nie mogło powstać przypadkowo od uderzeń palcami o klawiaturę. Zwróćmy uwagę, iż na wyraz ten składają się litery umieszczone w trzecim rzędzie klawiszy klawiatury licząc od dołu. Klawisze to wciskane w kolejności chronologicznej, czyli od lewej do prawej tworzą właśnie wyraz A S D F G H J K L. Jest możliwe szybkie wpisanie tego słowa, bez naciskania pojedynczych klawiszy, poprzez przeciągniecie palcem po klawiaturze od lewej do prawej. Najlepiej sprawdza się w tym przypadku klawiatura z płaskimi przyciskami. Drugi rząd klawiszy od dołu tworzy natomiast zxcvbnm, a czwarty qwertyuiop.

AsdfghjklCo to asdfghjkl? Jakie znaczenie ma ASDFGHJKL? Według słownika slangu w języku angielskim znaczy to "jestem znudzony", "jestem znudzona", "nudzi mnie to" lub "nie wiem co napisać". Może wyrażać także ekscytację, gdy nie wiesz co napisać, by wyrazić swoje pozytywne uczucia. Czasem ASDFGHJKL pojawia się też we wpisach na blogach czy forach, gdy ktoś nie ma pomysłu jak zatytułować swój post. Asdfghjkl używany jest też na portalu blogowym Tumblr.com i jest to największy komplement jaki komentator może dać osobie tam publikującej. Myślę, że udało się dokładnie wyjaśnić co to znaczy asdfghjkl.

Najczęstsze słowa wyszukiwań:

 • asdfghjkl
 • asdfghjkl co to znaczy

Co to jest rwa kulszowa? Kręgosłup to część ciała, o którą powinno się dbać w szczególności. Mało która osoba zdaje sobie sprawę z tego, jak niewłaściwa pozycja siedząca może wpłynąć w późniejszych latach na schorzenia tej części ciała. Zwykle kiedy ockniemy się, że mamy kłopot jest już zwykle za późno. Na szczęście medycyna ciągle się rozwija i dzisiaj jesteśmy w stanie bez problemów poradzić sobie z każdym schorzeniem kręgosłupa.

Co to jest rwa kulszowa?

Co to jest rwa kulszowaRwa kulszowa to schorzenie związane z uciskiem na nerwy rdzeniowe, które tworzą największy nerw obwodowy w ciele człowieka tzw. nerw kulszowy. Najczęściej występującą przyczyną rwy kulszowej jest dyskopatia pojawiająca się w tej okolicy kręgosłupa. Schorzenie to może zostać także wywołane innymi przyczynami np. podrażnieniem nerwów na ich przebiegu, chorobami zakaźnymi, lokalnymi stanami zapalnymi czy zmianami nowotworowymi. Aby zapobiec kłopotom z tą częścią ciała zaleca się korzystanie ze specjalnych poduszek i pasów ortopedycznych oraz dbać o odpowiednią pozycję siedzącą. Powinno się pamiętać, że kręgosłup mamy jeden i należy o niego dbać. Zbytnie przyzwyczajenie do skomplikowanych pozycji siedzących może spowodować dyskopatię, a w jej rezultacie rwę kulszową.

Rwa kulszowa może powodować bardzo ostry, przeszywający ból w okolicy lędźwiowej, który promieniować może do pośladka, a nawet uda i łydki.  Bólowi może akompaniować drętwość tychże okolic ciała i uczucie osłabienia mięśni. Zdarza się, iż ból z powodu swojego nasilenia zmusza chorą osobę do przyjęcia pozycji leżącej. Pojawić może się też ograniczenie ruchomości odcinka mięśni przykręgosłupowych spowodowane ich nasilonym napięciem, jak również niedowład mięśni prostujących stopę czy zmniejszenie sprawności zwieraczy.

Co to jest rwa kulszowa i jak ją leczyć? Leczenie tego schorzenia może być u niektórych pacjentów bardzo długie choć u większości osób objawy przechodzą po kilku dniach. Przy rwie kulszowej jako środki zaradcze zaleca się: leki przeciwbólowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne, odpoczynek, leczenie rehabilitacyjne (metoda McKenziego, Kaltenborn-Evjenth, neuromobilizacje) oraz leczenie ortopedyczne i neurochirurgiczne. Artykuł "co to jest rwa kulszowa" napisany został na podstawie: http://dbamokregoslup.pl/rwa-kulszowa,68.html

1

LMAO co to znaczy?

co to znaczy lmaoLMAO to skrót od wyrażenia: "Laughing My Ass Off", czyli "zrywać boki" lub "śmiać się do rozpuku" - śmiać się bardzo mocno. Jest to mocniejszy odpowiednik wyrażeń: LOL i XD. Wyrażenie to jest dość często używane w komunikatorach np. GG lub w grach online typu FPP lub MMORPG, jak World of Warcraft czy Counter Strike. Słówkiem tym chcemy wyrazić swój śmiech.
W internecie popularny stał się też obrazek Mao Zedonga - polityka chińskiego podpisany tym akronimem. Również dużo śmiesznych filmików - kompilacji na youtube podpisywanych jest właśnie słówkiem LMAO. Oto przykład takiego filmu ze śmiesznymi kotami, z którego można śmiać się do rozpuku:

Więc co oznacza LMAO ? Jest to akronim, skrót lub słowo wywodzące się ze slangu internetowego oznaczające śmiech.

Najczęstsze słowa wyszukiwań:

 • co to znaczy lmao?

2

Swag co to znaczy? Ostatnio popularne wśród młodzieży stało się słówko SWAG. Swoją popularność zawdzięcza ono temu, że jest cytowane w mowie potocznej, a także przez znanych młodych artystów muzyków w ich piosenkach np. Justina Biebera czy Zenday'ę Coleman.

Co to znaczy swag?

co to znaczy swag

Swag to znaczy lans (lansować się), czyli styl np. lans ubraniami, makijażem, piercingiem, butami, włosami itp. W kręgach młodzieżowych często używane jest powiedzenie: "I know you like my swag" co oznacza: "Wiem , że lubisz mój lans (styl)".
Swag it out - pokaż swój styl, wylansuj się, lansować się,
Swagger - to natomiast ktoś zuchwały, lanser.

W piosence Zendayi Coleman swag to znaczy mniej więcej "Będę to zdobywać" lub "Mam zamiar rządzić". Śpiewa, że ma umalowane paznokcie i zrobione włosy, więc może ruszać na podbój świata (w przenośni oczywiście), czyli idzie na imprezę, gdzie będzie najlepsza i najładniejsza, a inni będą ją podziwiać.

Inne znaczenie SWAG to  to "Secretly we are gay", czyli "Sekretnie jesteśmy gejami" akronim utworzony przez grupę gejów w latach sześćdziesiątych XX wieku. Obecnie raczej nie jest używane w tym znaczeniu.

W swoich piosenkach i wypowiedziach słowa “swag” często używa Justin Bieber. W jednym z ostatnich wywiadów muzykowi zadano pytanie co to znaczy SWAG. Justin odpowiedział: "Swag to po prostu bycie sobą. Nie musisz robić nic specjalnego, po prosto bądź sobą." Na powyższym filmie z koncertu Biebera w Polsce również pojawia się w jego wypowiedzi i to nawet kilka razy to słowo. Skoro już wiecie co to znaczy swag to możecie zacząć się lansować i ruszać na podbój świata.

Najczęstsze słowa wyszukiwań:

 • swag
 • co oznacza swag
 • co to znaczy swag
 • swag co to znaczy
 • co znaCzy swag
 • -) co to znaczy

1

Związek kohabitacyjny - co to takiego? Związek taki występuje wówczas jeśli mężczyzna i kobieta żyją wspólnie, w pożyciu bez zawarcia formalnego związku małżeńskiego. Takie osoby nie biorą więc ślubu kościelnego ani nawet cywilnego. Szacuje się, że w krajach zachodniej Europy np. w Niemczech czy Francji ta forma życia rodzinnego jest charakterystyczna dla 10% społeczeństwa. W Polsce natomiast związki kohabitacyjne tworzą zwykle osoby rozwiedzione, nie wstępujące, z różnorakich przyczyn, w kolejny związek małżeński.

Potocznie związek kohabitacyjny nazywa się życiem na kocią łapę.

związek kohabitacyjny co to Istnieje również inne określenie takiego związku, czyli konkubinat. W konkubinatach przy jednoczesnym wspólnym mieszkaniu dwojga osób oraz istnieniu więzi fizycznej ustalenie powiązań stosunków majątkowych z osobistymi bywa trudne. Mężczyznę w takiej parze nazywa się konkubentem lub konkubinem, a kobietę - konkubiną. W pewnych państwach (Szwecja, Holandia, Luksemburg, Belgia, Francja, Finlandia) z powodu nasilenia związków kohabitacyjnych istnieje możliwość rejestracji konkubinatu powodująca identyczne jak ślub skutki prawne np. dziedziczenie.   W innych państwach Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii nie można rejestrować konkubinatu, ale istnieje możliwość dochodzenia alimentów czy dziedziczenia po konkubencie. W Polsce konkubinatów nie rejestruje się, a dochodzić praw spadkowych po konkubencie można najwyżej na podstawie testamentu. Majątkowa współwłasność konkubentów może powstać na  zasadach ogólnych prawa cywilnego. Za podstawę roszczeń majątkowych uważa się umowę konkubencką, czyli wzajemne porozumienie dwojga osób będących w związku kohabitacyjnym.

Podsumowując, związek kohabitacyjny pozwala na wspólne życie dwojga ludzi bez składania sobie przysięgi wierności oraz zawierania umowy cywilno - prawnej.

Najczęstsze słowa wyszukiwań:

 • zwiazek kohabitacyjny
 • zwiazek kohabitacyjne
 • kohabitacyjny
 • związek kohabitacyjnym
 • związek kohabitacyjny co to jest
 • co to związek kohabitacyjny
 • Zwizek kohabitacyjny
 • kohabitacyjny zwiazek
 • zwiazek konhabitacyjny
 • kohabitycyjny

1

Co znaczy nordic walking? Nordic Walking to specyficzny rodzaj aktywności fizycznej, który przypomina szybki, żywiołowy spacer lub marsz z tą różnicą, że osoba maszerująca wyposażona jest w dwa specjalnie zaprojektowane kijki. Kijki te służą do odpychania się co odciąża trochę nogi podczas marszu oraz pozwala zachować równowagę. Nie jest to wynalazek naszych czasów, bowiem już w dawnych czasach podpierano się kijami przy chodzeniu, co charakterystyczne było dla wędrowców, starców czy pasterzy poruszających się w trudnym terenie.

Co znaczy nordic walkingCo to jest nordic walking i kto może je uprawiać? W zasadzie to każdy kto jest entuzjastą aktywności fizycznej, jak również osoby, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów i zachować formę, ludzie w podeszłym wieku jak też pacjenci w trakcie terapii rehabilitacji ruchowej. Nordic Walking czyli chodzenie z kijkami znakomicie dotlenia, wzmacnia wiele grup mięśni, można je uprawiać przez cały rok, odciąża stawy i rozluźnia napięcia mięśniowe, szczególnie w okolicy barków i szyi.

Kijki do chodzenia nordic walking powinny być trwałe i lekkie, mieć dobrze zaprojektowane rękojeści, grot kijka wykonany z twardej stali, odpowiedni system pasków, który oferuje dobre wsparcie dla ręki i przeniesienie mocy.

Jak obliczyć długość kijków do chodzenia nordic walking?

Wzrost x 0,66 - 0,72 (wynik zaokrąglić do najbliższej długości niższej o 5 cm) np. 180 x 0,66 - 0,72 = 118 cm. Inny sposób doboru długości  kijków polega na tym, aby znaleźć taki kijek, który daje kąt 90 stopni przedramienia w stosunku do ramienia przy podparciu.

Możesz też rzucić okiem na:close