Przeskocz do treści

Asdfghjkl co to znaczy?

Asdfghjkl co to znaczy?

Niektóre osoby uważają, że słowo to pochodzi z języka fangirl, czyli dziewczyn, które są fankami kogoś lub czegoś znanego i najczęściej używane jest na Twitterze. Asdfghjkl może podobno wyrażać bunt młodzieńczy i przejaw emocji wyrażonych uderzaniem ręką o klawiaturę komputera. Wydaje się to jednak wątpliwe, bo słówko to nie mogło powstać przypadkowo od uderzeń palcami o klawiaturę. Zwróćmy uwagę, iż na wyraz ten składają się litery umieszczone w trzecim rzędzie klawiszy klawiatury licząc od dołu. Klawisze to wciskane w kolejności chronologicznej, czyli od lewej do prawej tworzą właśnie wyraz A S D F G H J K L. Jest możliwe szybkie wpisanie tego słowa, bez naciskania pojedynczych klawiszy, poprzez przeciągniecie palcem po klawiaturze od lewej do prawej. Najlepiej sprawdza się w tym przypadku klawiatura z płaskimi przyciskami. Drugi rząd klawiszy od dołu tworzy natomiast zxcvbnm, a czwarty qwertyuiop.

AsdfghjklCo to asdfghjkl? Jakie znaczenie ma ASDFGHJKL? Według słownika slangu w języku angielskim znaczy to "jestem znudzony", "jestem znudzona", "nudzi mnie to" lub "nie wiem co napisać". Może wyrażać także ekscytację, gdy nie wiesz co napisać, by wyrazić swoje pozytywne uczucia. Czasem ASDFGHJKL pojawia się też we wpisach na blogach czy forach, gdy ktoś nie ma pomysłu jak zatytułować swój post. Asdfghjkl używany jest też na portalu blogowym Tumblr.com i jest to największy komplement jaki komentator może dać osobie tam publikującej. Myślę, że udało się dokładnie wyjaśnić co to znaczy asdfghjkl.

Najczęstsze słowa wyszukiwań:

  • asdfghjkl
  • asdfghjkl co to znaczy

3 thoughts on “Asdfghjkl co to znaczy?

  1. Kr89

    Asdfghjkl używam, gdy muszę podać gdzieś w formularzu swoje dane. Czasem też machnę dfgdfg czy asdasd na odczepne. Ale że ktoś wymyślił do tego znaczenie to jakieś przegięcie.

  2. asdfghjkl

    zapomnieliście o innych określeniach? przykładowowo używać też można: fvbnjty, awedxzs czy fgtybnmk. Istnieje również: bnhyutr, czego nie powinnno się mylić z bhynutr, co często się zdarza. bnhyutr oznacza znudzenie, tak samo jak asdfghjkl, lecz bhynutr oznacza przemęczenie. Istnieje jeszcze wiele innych takich określeń, poznaliście tylko niektóre z nich.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Możesz też rzucić okiem na:close