Przeskocz do treści

Co to znaczy CV?

Co to znaczy CV? CV oznacza Curriculum Vitae, czyli życiorys. Jest to krótki opis Twoich dotychczasowych doświadczeń i osiągnięć, które przedstawiasz potencjalnemu pracodawcy. Zwykle, aby znaleźć pracę takich CV trzeba rozesłać do różnych firm setki. Oto kilka historii z życia wziętych, a związanych z tematyką CV:

Każdy dzień wygląda tak samo. Pobudka, śniadanie, spacer z psem, prysznic, kawa i setki seriali. Już nawet mieszają mi się losy poszczególnych bohaterów i plączą mi się w mojej głowie historie poszczególnych rodów. Następnie obiad, kolejny spacer i głupie programy. W międzyczasie wysyłanie 30-40 CV dziennie. Bezskutecznie. Kobieta w wieku 25 lat jest raczej dość ryzykownym potencjalnym pracownikiem. Tym samym siedzę i podziwiam przez okno pierwsze oznaki wiosny jednocześnie czując wzmagającą się we mnie frustrację. Już nawet dni mi się mylą. Jest godzina 16 z minutami. Właśnie kończę kolejny kieliszek białego wina. Dobrze, że sklepy monopolowe są niedaleko.

W czasie jak mnie nie było zdążyłam wylecieć z Empiku. Spróbować innych prac. Być na stu rozmowach kwalifikacyjnych. Rozesłać miliardy CV. Żeby na koniec znów skończyć w Empiku. W tym samym. Chrzanię to wszystko i po ślubie otwieram własną firmę! Jutro idę do pracy (nadal robię w kinie za Murzyna). Jak można pracować za siedem złotych za godzinę?! I dlaczego ja to znoszę już ponad dwa i pół roku?!
co to znaczy cvDzisiaj podpisałam umowę... W piątek wypuszczają pierwszą reklamę więc zacznie się harówa. Ale i tak jest fajnie... w końcu chciałam pracować jako agentka biznes call center.
Tylko jest sporo nauki, bo w końcu to praca umysłowa i po kilku godzinach siedzenia w tyłku mnie mierzwi!
Plus jeszcze klimatyzacja - o zgrozo! Gardło wysiada, a i katar to rzecz nieprzyjemna... Ale tak na serio to jest OK, fajna atmosfera w pracy, mili sąsiedzi z innych firm, no i oczywiście kasa... Ale chodzi głównie o to, by czymś się zająć i zarobić na szkołę oraz inne rzeczy.
Rady dla tych, którzy szukają pracy: szukajcie czynnie! Portale internetowe, gazety, znajomi, nie siedźcie w domach, bo praca do Was sama nie przyjdzie.

Najczęstsze słowa wyszukiwań:

 • cv wzór
 • cv wzr do wypenienia
 • cv do wypełnienia
 • co to znaczy cv
 • cv wzór do wypełnienia
 • co oznacza cv
 • co oznacza skrot CV
 • co znaczy cv

1 thought on “Co to znaczy CV?

 1. Pamela

  A czy w CV można podawać nieprawdziwe dane? Bo najgorzej jak ma się mało tam do wpisania i głupio to wygląda. Chociaż z drugiej strony jak ktoś dopiero startuje, jest po studiach to chyba oczywiste jest, że nie ma jeszcze wielu osiągnięć.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Możesz też rzucić okiem na:close