Przeskocz do treści

Co to znaczy kochać?

Wiele osób zastanawia się co to znaczy kochać. Kochać oznacza obdarzać kogoś uczuciem. Kochać można swoją rodzinę, najbliższe osoby, z którymi jesteśmy w jakimś bliskim związku lub łączą nas z nimi bliskie więzy. Kochać można również kogoś kogo do tej pory nie znaliśmy. W takim przypadku mówi się, że kogoś się pokochało.

co to znaczy kochaćOkreśla się to również mianem miłości. Miłość występuje właśnie w przypadku, gdy dwie osoby wzajemnie się kochają. Czy da się dokładnie opisać co to znaczy kochać? Spróbujmy podać kilka przykładów w celu zilustrowania tego zagadnienia. Otóż, gdy kogoś się kocha to trudno jest wyobrazić sobie życie bez takiej osoby, trudno jest się z nią rozstać, myśli się o niej praktycznie cały czas. Miłość do poszczególnych osób może się jednak różnić sposobem w jaki te osoby postrzegamy i co do nich czujemy. Z jednej strony kochać możemy swoich rodziców, ale wcale nie oznacza to, że myślimy o nich przez większą część dnia. Raczej jest odwrotnie. Kochamy ich za to, że się nami opiekują, wychowują nas i troszczą się o nas. Inaczej jest w przypadku osoby, którą darzymy miłością i w której zakochaliśmy się. Mowa tu np. o koleżance czy koledze, którzy zostali naszymi partnerami. Z takim to partnerem umawiamy się na randki, trzymamy za ręce, patrzymy głęboko w oczy czując dziwne podniecenie. Nasze ciała i mózgi lgną do siebie. Widząc taką osobę, będąc obok niej odczuwamy coś niezwykłego, coś czego nie da się łatwo opisać słowami. Pocimy się wtedy, wydzielają się specyficzne feromony, enzymy, endorfiny i inne związki w naszym organizmie, które powodują, że przy takiej osobie czujemy się bardzo szczęśliwi. Miłość i uczucie zakochania jest szczególnie często utożsamiane ze szczęściem. Czy da się więc być szczęśliwym nikogo nie kochając? Każdy człowiek potrzebuje akceptacji i miłości bliźniego, gdyż bez tego żyje się o wiele trudniej na tym świecie. Warto o tym pamiętać i dać porwać się miłości, zakochać się, nie gardzić innymi ludźmi i nie nienawidzić nikogo. Mam nadzieję, że ten krótki artykuł wyjaśnił wszystkim zainteresowanym osobom co to znaczy kochać.

Najczęstsze słowa wyszukiwań:

 • co to znaczy kochać
 • co znaczy kochac
 • co to znaczy kocha
 • co to jest miłość
 • co to znaczy kochać kogoś
 • co to znaczy miłość
 • co to jest milosc
 • Co to znaczy kogos kochac
 • kochać kogoś

4 thoughts on “Co to znaczy kochać?

 1. Monia

  Większość myśli , że kochanie można nazwać to, że ktoś nam się podoba i czujemy ,że nie jest nam obojętyn a ja taki stan nazywam zauroczeniem. Nie istnieje też miłość z przywiązania bo uczucie też jest ważne. Miłość jest sztuką kompromisów dlatego nie koniecznie dobry jest partner ,który ma to samo hobby ten sam pogląd na świat. W miłości nie ma też miejsca na dume i nie ważne kto pierwszy wyciągnie ręke na zdgode .. Kto zadzwoni pierwszy i kto pierwszy zaproponuje spotkanie. Miłość nie była i nie jest nigdy łatwa a nie pielęgnowana się rozpada. Podsumuje to jednym stwierdzeniem, bo do tanga trzeba dwojga zgodnych ciał i chętnych serc.

  1. Iwona

   Miłość - czymże jest?
   Czyż nie wiarą i oddaniem siebie?
   Jakże pogodzić dwie te sprzeczności
   Wiarę? Oddanie?
   Miłość i zdrada chodzą parami.
   Więc gdzie to uczucie co się ma rodzić między nami?
   Będę Twoją muzą, będę Twoim natchnieniem.
   Czy ty zostaniesz moim życiowym spełnieniem?
   Umieram - proszę pomóż mi odejść.
   Kochaj mnie do ostatniej chwili.
   Zaczekaj kochany, aż zamknę oczy.
   I duch mój nie przekroczy granicy ciemnej nocy.

 2. Paula

  Mnie kiedyś wkurzało to jak ktoś mi mówił, że ja nie wiem co
  to znaczy `kochać`, że jestem za młoda na miłość. A teraz to poprostu do mnie
  dotarło. Na prawdę nie wiem co to znaczy `kochać`, naprawdę jestem za młoda
  na miłość. I moim zdaniem nie tylko nastolatki są na to za młodzi, moim zdaniem
  żaden człowiek nie dojrzał i nigdy nie dojrzeje do pojęcia co to znaczy `kochać`.

  1. Iwona

   Wiele młodych dziewcząt myśli, że miłość oznacza oddanie siebie i wiele, wiele pocałunków, randek. Ale co potem? Ciąża, poród, wychowywanie dziecka? A warunki? W jakich warunkach to maleństwo będzie dorastać. Czy właśnie Chłopak jest wystarczająco odpowiedzialny? Więc co jest najważniejsze zanim nasze serce zacznie mocniej bić? Nauka i jeszcze raz nauka. To co osiągniemy kiedy będziemy młodzi będzie procentowało w przyszłości. Będziesz mogła pomóc dziecku przy odrabianiu lekcji. Będziesz mogła zdobyć lepszą pracę, będziesz mogła zapewnić jemu odpowiednią przyszłość w razie, gdyby coś w życiu poszło nie tak. Na dziecko zawsze jest pora. Niestety dni nasze mijają bardzo szybko i dopiero jak jesteśmy już starzy zdajemy sobie sprawę, że zaprzepaściliśmy naszą przyszłość, a dziecku nie zapewniliśmy odpowiedniego startu w życie. Kraj nasz nie jest odpowiednim krajem w którym możemy rodzić i wychowywać dzieci, tak samo szybko się usamodzielnić. Kupić dom, opłacić swoje wesele bo rodziców może być nie stać na to. Odpowiednio się usamodzielnić wówczas można myśleć o dziecku. Już na studiach można poznać chłopaka na dalsze życie, ale wcześniej??? Przedszkolna miłość?
   Szkolne zauroczenie, czy nocne licealne randki. Piwo w parku gdzieś na ławce? Jakie gwarancje, że nie stracisz dziewictwa przez własnych kolegów jak będziesz pijana. Czy będziesz mogła spojrzeć sobie w oczy następnego dnia? Kim jestem co osiągnęłam w życiu?
   Z kim poszłam się KOCHAĆ nie pamiętam.
   POMYŚL ZANIM ZACZNIESZ KOCHAĆ

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Możesz też rzucić okiem na:close