Przeskocz do treści

Co to znaczy umowa o dzieło?

Co to znaczy umowa o dzieło? Umowa o dzieło jest to tak zwana umowa śmieciowa. Pracodawcy chętnie zatrudniają osoby na umowę o dzieło ponieważ nie muszą płacić za pracownika składki ZUS, a jest to oszczędność nawet kilkuset złotych miesięcznie. Z kolei osoba pracująca na umowę o dzieło nie ma prawa do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, gdy skończy się jej umowa. Musi też wykupić dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w NFZ jeśli chce się leczyć za darmo, a nie prywatnie. Dobrowolne ubezpieczenie należy wówczas opłacać co miesiąc, a składka wynosi zwykle ponad 300 zł.

Poniżej jeszcze teksty dwóch osób, które poznały zalety i wady umowy o dzieło:

Straciłem pracę, ale ciągle nie mam czasu. Mam zajęcie tylko na niektóre weekendy, ale i tak nie mam kiedy posprzątać. A przydało by się, naprawdę by się przydało. Dzisiejszy dzień był nerwowy. Moja Ukochana straciła pracę. Podziękowali Jej. Płakała. Szkoda, ale z drugiej strony to było dla Niej bardzo męczące zajęcie. Jest osobą, która nie może ciężko pracować. Co do mnie to byłem dziś w urzędzie. Niedawno po raz trzeci zarejestrowałem się jako bezrobotny. Teraz zrobiłem to na granicy prawa. No, bo pracuję, choć umowy jeszcze nie podpisałem. W niedzielę się wykręciłem. To stawia mnie w co najmniej kłopotliwej sytuacji. Nie jest mi z tym dobrze, ale jak ją podpiszę to będę musiał to zgłosić i stracę ubezpieczenie zdrowotne. To tylko umowa o dzieło na pracę dodatkową. Oby to nie wyszło w przyszłości! Miałbym kłopoty, a tego nie chcę. Mi potrzebne jest zajęcie od poniedziałku do piątku, najlepiej na umowę na czas określony. Dziś byłem na rozmowie kwalifikacyjnej. Jutro czeka mnie kolejny etap rekrutacji. Podoba mi się to, że biuro, gdzie staram się o przyjęcie jest stosunkowo blisko od mojego miejsca zamieszkania. Mogę dojechać każdym tramwajem w około 10 minut, a później podejść pieszo. Im zależy na czasie, więc proces rekrutacyjny będzie trwał krótko. Jeszcze nigdy nie pracowałem w branży, którą nazwać można informacją medyczną. Nieco przypomina to moje poprzednie zajęcie. No, ale biuro jest bardziej kameralne, a zakres obowiązków nie taki duży.
co to znaczy umowa o dziełoW ogóle miałam iść do tej pracy, a tu ciągle nic i nic. Na dodatek ta Anka, u której mam pracować ostatnio przegina pałę, że tak powiem. Doszłam do wniosku, że nie dość, że to czysty wyzysk, bo nie będzie mi dużo płacić. W ogóle wiecie ile mniej wiecej można zarobić stojąc w supermarkecie na stoisku (to nie jest promocja, tylko siedzisz sobie i sprzedajesz po prostu). Bo ona dogadywała się ze mną inaczej, a musiałam podpisać umowę 4 zł na godzinę. Bo Anka stwierdziła, że tak jej będzie na rękę jak się będzie rozliczać. Ale przecież ona za mnie nie płaci, bo to umowa o dzieło. Ja już nic z tego nie rozumiem. Na dodatek ostatnio mi wysyła smsy, żebym przyjechała to pometkujemy towar, albo po jakieś inne pierdołki. A przecież ja za to kasy nie dostaję, więc czemu mam tracić swój czas? To nie fair. To jej firma nie moja, więc jej problem. Wątpię, że jakby kogoś zatrudniła to zapraszała ją do domu i wciągała w to wszystko. Więc czemu mam się dawać wykorzystywać. Dziś jej napisałam smsa, że chciałabym wykorzystać te ostatnie dni wolnego przed pracą i że nie przyjadę do niej. A jak będzie juz wszystko załatwione to niech wtedy da mi znać. Chyba nie przegięłam co? Bo miałam ochotę napisać jej kilka mocniejszych słów, ale nie wypada. W końcu to mój przyszły pracodawca.

Najczęstsze słowa wyszukiwań:

 • umowa o dzieło
 • wzór umowy o dzieło
 • co to jest umowa o dzieło
 • umowa o dzieło co to jest
 • co to jest umowa o dzielo
 • umowa o dzielo
 • co to znaczy umowa o dzieło
 • co oznacza umowa o dzieło
 • umowa o dzieło wzór
 • umowa odzieło

2 thoughts on “Co to znaczy umowa o dzieło?

 1. egzystenz

  Prawdziwe realia... Młodzi i wykształceni ludzie nie mogą znaleźć dobrze płatnej pracy... Ehhh....

  1. ANOMAlia

   @egzystenz to, że ktoś jest młody i wykształcony, nie oznacza że jest zdolny i nadaje się do pracy w swoim zawodzie :)

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Możesz też rzucić okiem na:close