Przeskocz do treści

Co znaczy być normalnym?

A tak w ogóle to co znaczy być normalnym? Jaka jest różnica między normalnością a nienormalnością? Może to właśnie Ci, którzy są uważani za nienormalnych są tymi normalnymi? "Normalność jest to mieszczenie się w ogólnie przyjętych przez społeczeństwo normach" - jak głosi encyklopedia. Więc teraz proszę mi wytłumaczyć jakie są normy? Dlaczego akurat takie normy są uważane za wyznacznik normalności? I co uważamy za społeczeństwo? I w jakim społeczeństwie co jest normalne? I czy to jest normalne nazywać kogoś kto odbiega chociażby troszeńkę od tych norm człowiekiem nienormalnym?

co znaczy być normalnymI w ogóle kto ustala co jest, a co nie jest normalne? A dlaczego ja się mam tego słuchać. W Iraku ktoś normalny jest muzułmaninem, w Polsce to katolik. I teraz gdy będę w Iraku to już nie jestem normalnym człowiekiem?
W mojej ocenie to, że coś jest nienormalne nie musi być złe. Co z tego, że katolicyzm w Polsce jest normalny, a w Iraku islam. To, że katolik w Iraku odbiega od normy i można powiedzieć, że przez społeczność muzułmańską jest uważany za nienormalnego - nie jest to przecież przewinieniem i jest traktowany jak każdy człowiek przez wyznawców Allacha.
Rzeczą oczywistą jest, że w każdym kraju obowiązują ogólnie przyjęte normy: prawo, normy moralne. Bez tego kraj pogrążyłby się w anarchii. Są to normy przyjęte nie dlatego żeby utrudnić życie ludziom, ale by je ułatwić.
Społeczeństwo to ogół ludzi pozostających we wzajemnych stosunkach, wynikających z ich udziału w procesach produkcyjnych i w życiu kulturalnym; ogół obywateli danego kraju, okręgu, miasta itp.
A norma to ustalona, ogólnie przyjęta zasada; reguła, przepis, wzór; w etyce: zasada postępowania, dyrektywa wyznaczająca obowiązek określonego zachowania się w danej sytuacji przez odwołanie się do odpowiednich ocen i wartości moralnych.

Najczęstsze słowa wyszukiwań:

  • jak byc normalnym
Możesz też rzucić okiem na:close