Przeskocz do treści

Co znaczy inwestować?

Co znaczy inwestować? Inwestowanie jest to zaprzęganie swoich pieniędzy do pracy w nadziei na uzyskanie zwrotu (uzyskanie większej ilości pieniędzy niż to, co się wkłada w inwestycję). Inwestowanie to po prostu użycie pieniędzy, których w tej chwili nie potrzebujesz wydawać i wykorzystanie "narzędzi finansowych", aby zarobić jeszcze więcej pieniędzy. Na przykład, jeśli położysz pieniądze na 5% lokatę w banku to jest to forma inwestowania.
Oprócz lokat ludzie inwestują np. w biznes, akcje, obligacje, nieruchomości czy złoto w nadziei, że ich zainwestowane pieniądze będą rosły z upływem czasu. Potencjał naprawdę dobrych zysków jest często lepszy niż gdyby nic nie robić z pieniędzmi i trzymać je w skarpecie.

Co znaczy inwestować - przykład

Oto prosty, niepieniężny przykład inwestowania. Jeśli posadzisz drzewo i po kilku latach ono wyrośnie to będziesz mógł skorzystać z jego cienia lub jeśli posadzisz ich kilka przy sobie to mogą one np. osłaniać Twoje domostwo od wiatru lub wścibskimi oczami sąsiadów. Możesz też zbierać co roku owoce z takiego drzewa i możesz też je ściąć, by uzyskać z niego deski czy drewno opałowe.co znaczy inwestować pieniądze

Generalnie inwestowanie jest dość trudne i często ludzie tracą pieniądze, jeśli nie wiedzą, co robią. Można więc zostawić je w rękach doradców czy inwestorów finansowych. Przed rozpoczęciem inwestowania warto zaopatrzyć się też w książki o tej tematyce i zdobyć trochę wiedzy, by móc podejmować świadome decyzje.
Ludzie, którzy poświęcą temu zagadnieniu trochę czasu we wczesnym okresie życia będą mogli odnieść znacznie większy sukces finansowy niż ci, którzy tego nie zrobią.

Co znaczy inwestować w siebie?

Twoja najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie np. poprzez uzyskanie wykształcenia. Będziesz płacić za edukację swoim czasem i pieniędzmi, ale dzięki temu możesz zarobić dużo więcej pieniędzy w ciągu swojego życia. Wykształcenie to nie tylko inwestycja jaką serwuje Ci szkoła czy studia, ale też wszelkie możliwe kursy czy szkolenia, na które możesz uczęszczać bez przymusu. Inwestować w siebie oznacza rozwijać swoje umiejętności i nabywać nowe, które przydadzą Ci się w przyszłości. Podsumowując jednym zdaniem - co znaczy inwestować? Oznacza to osiągać zysk dzięki kapitałowi pieniężnemu lub zdobytej wiedzy.

Możesz też rzucić okiem na:close