Przeskocz do treści

Hahaha co to znaczy?

Hahaha cóż to może znaczyć? Hahaha oraz jego różne odmiany czyli cha cha, hehehe, hihihi to wyraz, który oznacza śmiech, szczególnie spontaniczny i głośny. Można go zapisać także inaczej, czyli ha ha ha. Widać wówczas, że wyraz ten składa się z kilku członów, którego głównym składnikiem jest sylaba ha. Multiplikując tę sylabę otrzymujemy inne wyrazy także oznaczające śmiech np. hahahaha, hahahahahahahaha, a nawet hahahahahahahahahahahahahaha. Samo "ha" stosuje się również jako okrzyk w pewnych sytuacjach - przykrych lub przyjemnych i może on wyrażać nasz nastrój np. "Ha, udało mi się!" lub "Ha, nic to, uda się kolejnym razem!".
hahahaHa oznacza także nazwę litery H, jak również symbol pierwiastka chemicznego dubnu, który kiedyś w języku polskim nosił nazwę hanu. Ha to też skrót nazwy jednej z ksiąg biblijnych, wchodzącej w skład Starego Testamentu, a dokładnie Księgi Habakuka.
Istnieje także koreański film z 2010 roku w reżyserii Hong Sang-soo zatytułowany "Hahaha". Jest to dramat komediowy obrazujący powikłane relacje międzyludzkie. Film "Hahaha" na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes otrzymał główną nagrodę w przeglądzie Un Certain Regard.

Gdy mówimy, a raczej wykrzykujemy gromkie hahaha to zwykle oznacza to, że zobaczyliśmy, usłyszeliśmy lub przeczytaliśmy o czymś tak śmiesznym, że wywołuje to u nas natychmiastowy, niepohamowany wybuch śmiechu. A ponieważ śmiech to zdrowie, więc z naszych ust to "ha ha ha" powinno padać jak najczęściej. Na koniec tego wpisu kilka dowcipów, bo nie możesz drogi czytelniku opuścić tej strony bez użycia hahaha w praktyce.

- W jakich okolicznościach Pani mąż złamał nogę?
- Wysłałam  go do piwnicy po ziemniaki, a on niezdara poślizgnął się na schodach...
- I co Pani wtedy zrobiła?!
- Jak to co?!  Makaron.

- Tato słyszałem, że Twój ojciec był idiotą.
- Chyba Twój.

Hrabia tańczy z Hrabiną. W pewnym momencie Hrabia puszcza bąka.
- Hrabino chciałbym żeby to zostało między nami.
- Hrabio, ja wolałabym jednak żeby to się rozeszło.

W autobusie jedzie para staruszków, a ponieważ autobus się trzęsie, więc dziadek ma problem ze skasowaniem biletu. Autobus zatrzymuje się na czerwonym świetle, a babka na to:
- Wsadzaj póki stoi! Hahaha!

Najczęstsze słowa wyszukiwań:

  • hahaha
  • *-* co to znaczy
  • co to znaczy hahaha
  • haha co oznacza

1 thought on “Hahaha co to znaczy?

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Możesz też rzucić okiem na:close